Loading...
  Loading...

  جان ویلیامز

  John Towner Williams

  جان تاونر ویلیامز زاده 8 فوریه 1932 آهنگساز ، رهبر موسیقی و نوازنده پیانو آمریکایی است.او در طول هفت دهه فعالیت حرفه‌ای خود برخی از محبوب‌ترین ، شناخته‌شده‌ترین و تحسین‌شده‌ترین موسیقی فیلم‌های تاریخ سینما را ساخته‌است.

  ما نمی‌توانید فقط یک موسیقی نمادین جان ویلیامز را نام ببرید.اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم ، نمی‌توانید فقط یک موسیقی متن از جان ویلیامز نام ببرید.این میراث اوست.او مرد موسیقی‌های متن است.آن‌ها در ذهن شنونده باقی می‌مانند و او را به دنیای داستانی مورد علاقه‌اش پرت می‌کنند و به اندازه فرنچایزهایی که نامشان در تاریخ سینما جاودانه است ، مشهور و به یاد ماندنی هستند.«جنگ ستارگان» (Star Wars) ، «آرواره‌ها» (Jaws) ، «سوپرمن» (Superman) ، «ایندیانا جونز» (Indiana Jones) ، «پارک ژوراسیک» (Jurassic Park) و «هری پاتر» (هری پاتر) تنها چند نام آشنا از بین هزاران اثر درخشان ویلیامز هستند.

  ویلیامز از دهه ۵۰ موسیقی فیلم می‌سازد و هنوز هم ادامه دارد. درست زمانی که فکر می‌کنید سبک ویلیامز را شناخته‌اید، او شما را با موسیقی‌های ترکیبی مثل فیلم‌های «اگه می‌تونی منو بگیر» (Catch Me If You Can) و «هفت سال در تبت» (Seven Years in Tibet) غافلگیر می‌کند. او به راحتی آشناترین و به یادماندنی‌ترین نام در موسیقی فیلم است.

  موسیقی

  پادکست

  تاکنون برای جان ویلیامز پادکست ثبت نشده است

  موزیک ویدئو

  تاکنون برای جان ویلیامز موزیک ویدئو ثبت نشده است

  آلبوم

  تاکنون برای جان ویلیامز آلبوم ثبت نشده است

  نویسنده
  احسان نوری
  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

  نظر خود را بنویسید